همان‌طور که می‌دانید در بیو اینستاگرام شما با محدودیت تعداد کاراکتر روبرو هستید، ولی این محدودیت نباید مانع از ایجاد بیو حرفه‌ای که معرف شما و کسب‌وکارتان هست، شود. هر فرد زمانی روی اکانتی کلیک می‌کند، ابتدا بالای پیج یا همان بیو را دیده، سپس به پست‌های شما توجه می‌کند و به همین دلیل است که بیو خیلی مهم است.

یک سؤالی که ابتدا در ذهن شما ایجاد می‌شود این است که یک بیوی حرفه‌ای چه ویژگی هایی دارد؟

۱- باید به‌گونه‌ای باشد که مهارت و شغل شما را به‌خوبی به کاربر معرفی کند.

۲- هدف و انگیزه شما یا کسب‌وکارتان را نمایش دهد.

بیوی اینستاگرام از چه اجزایی تشکیل شده است؟

برای اینکه بتوانید یک بیوی عالی برای خود بنویسید، بهتر است با اجزایی تشکیل‌دهنده بیو اینستاگرام آشنا شوید تا آن‌ها را به بهترین نحو ممکن برای معرفی خود استفاده کنید.

عکس پروفایل اینستاگرام

تصویر پروفایل شما می‌تواند لوگو یا عکس محصول پرفروش شما یا اینکه تصویری پرتره از شخص شما باشد، ولی فراموش نکنید که حتماً تصویر به‌گونه‌ای باشد که کاربران را به خود جذب کند. شما در زیر هر سه نوع تصویر پروفایل را مشاهده می‌کنید که هرکدام بسته به علاقه و نیاز، تصویری را برای خود انتخاب کرده‌اند.

 

نمونه عکس پروفایل اینستاگرام

نام و نام کاربری

بخش خیلی مهم بیو نام کاربری است که اینستاگرام در جستجو آن را در نظر می‌گیرد. حتماً از نام کاربری‌های ساده استفاده کنید و پیشنهاد میشه که در هنگام انتخاب نام کاربری، کسب‌وکارتان را در نام کاربری بیاورید و از آندرلاین یا نقطه در آن تا حد ممکن استفاده نکنید. برای مثال اگر کار شما فروش کفش است نام کاربری sinashoes می‌تواند نام کاربری مناسبی باشد. در زیر نیز چند نمونه آورده شده است که هر دو نام کسب‌وکار خود را در نام کاربری آورده‌اند.

نمونه نام کاربری

تعداد کاراکتر در بیو

در بیو شما نمی‌توانید بیش از ۱۵۰ کاراکتر بنویسید ولی همین مقدار برای اینکه بتوانید توضیحاتی در مورد کسب‌وکارتان و اهداف خود بنویسید کافی است.

هر چیزی که باعث می‌شود که کاربران شما را بهتر شناخته و ترغیب کند که شما را فالو کنند را در بیوی خود بنویسید، بهتر است که همه توضیحات را پشت سرهم ننویسید و هر عنوان یا کلمه کلیدی را در خطوط مختلف نوشته شود، بد نیست برای جذابیت بیشتر از اموجی ها نیز استفاده کنید.

شاید دیده باشید بعضی از پیج ها بیش از ۱۵۰ کاراکتر در بیو خود نوشته‌اند در پایان متن ترفند نوشتن بیوهای طولانی را آموزش می‌بینید.

وب‌سایت

در قسمت وب‌سایت بیو شما می‌توانید لینک سایت خود را قرار دهید که افراد با کلیک روی آن مستقیماً به صفحه محصولات یا خدمات سایت شما، هدایت شوند. شاید این سؤال برای شما پیش آید که اگر بخواهید چندین لینک قرار دهید چکار باید کرد؟ در پایان متن ترفند گذاشتن جند لینک را آموزش داده‌شده است.

دسته‌بندی

برای اینکه دسته‌بندی کسب‌وکار خود را تعیین کنید باید حتماً اکانت شما تجاری باشد تا این قابلیت به اکانت شما اضافه شود. شما بسته به کسب‌وکار خود می‌توانید هنری، فروشگاهی، سلامتی و … را انتخاب کنید که پس از انتخاب دسته در زیر نام شما یا شرکت دسته‌بندی نمایش داده می‌شود.

دکمه‌های کال تو اکشن

زمانی که اکانت شما تجاری باشد قابلیت قرار دادن دکمه‌های کال تو اکشن به اکانت شما اضافه می‌شود برای این کار به قسمت (public Businrss Information) رفته و روی (contact options) کلیک کرده، در اینجا شما می‌توانید شماره تماس، آدرس ایمیل و موقعیت محل کار را با استفاده از این دکمه در اکانت خود به نمایش بگذارید و دیگر نیازی نیست در بیو آن‌ها را بنویسید، متأسفانه این دکمه‌ها فقط در اپلیکیشن اینستاگرام نمایش داده می‌شود و کاربران صفحات وب قابلیت دیدن دکمه‌ها را ندارند.

فراموش نکنید زمانی که شما همه دکمه‌ها را فعال می‌کنید، یک دکمه ارتباط (contact) در پیج شما ایجاد می‌شود که کاربران با کلیک بر روی آن می‌توانند راه ارتباطی با شما (ایمیل، آدرس، شماره تماس و …) را انتخاب کنند.

ایمیل

زمانی که شما آدرس ایمیل خود را قسمت ایمیل می‌نویسید یک دکمه ایمیل در پیج شما ایجاد می‌شود که کاربران با کلیک کردن روی آن به‌صورت خودکار به اپ ایمیل پیش‌فرض دستگاه هدایت می‌شوند و می‌توانند شروع به نوشتن ایمیل برای ارسال به شما کنند.

شماره تماس

زمانی که شما شماره تماس خود را در قسمت گزینه‌های ارتباط پروفایل خود وارد کنید دکمه کال در پیج شما ایجاد می‌شود که کاربران با کلیک بر آن می‌توانند با شما تماس بگیرند.

آدرس (نحوه گذاشتن لوکیشن در بیو اینستاگرام)

در قسمت آدرس تجاری شما می‌توانید آدرس محل کار خود را وارد کنید که پس از تکمیل کردن آن در بالای دکمه‌های کال تو اکشن یا به عبارتی زیر لینک سایت آدرس به نمایش گذاشته می‌شود. بر روی ویرایش پروفایل (Edit Profile) کلیک کرده سپس روی contact options کلیک کنید. در قسمت business address می توانید ادرس خود را بصورت کامل بنویسید. لوکیشن نوشته‌شده را به رنگ آبی در زیر وب سایت نمایش داده می شود.

لوکیشن در بیو اینستاگرام

چگونه متن‌های طولانی در بیو اینستاگرام بنویسیم؟

شاید دیده باشید که بعضی از پیج ها بیش از ۱۵۰ کاراکتر در بیو خود نوشته‌اند که به رنگ آبی است. برای این کار ابتدا پیج خود را تجاری (Bussiness Accounts) کنید.

۱-به پروفایل خود رفته و روی دکمه ویرایش پروفایل (Edit Profile) کلیک کنید.

۲-در قسمت public business information بر روی contact options کلیک کنید.

۳-در اینجا شما سه قسمت را می‌بینید که در قسمت اول ایمیل را می‌توانید وارد کنید. در پایین آن شماره تماس را می‌توانید وارد کنید و قسمت business address که برای این ترفند استفاده می‌شود. روی آن کلیک کنید، حالا شما سه قسمت را می‌بینید.

در قسمت اول که نوشته‌شده street address شما می‌توانید متن دلخواه خود را بنویسید. در اینجا شما هر متنی که بنویسید، در پروفایلتان به رنگ آبی درمی‌آید و درواقع برای آدرس محل کار باید استفاده شود، ولی شما با استفاده از این قسمت می‌توانید در صورت نیاز بیشتر برای توضیحات معرفی خود از آن استفاده کنید.

قسمت دوم که شهر محل کار خود را وارد می‌کنید که با واردکردن چند حرف اول اینستاگرام شهر را پیدا کرده و به شما پیشنهاد می‌دهد و در قسمت zipcode که محل قرار گرفتن کد پستی است که نیازی به واردکردن نیست. خوب حالا اگر به پروفایل خود بروید، متن نوشته‌شده را به رنگ آبی می‌بینید.

آموزش قرار دادن چند لینک در Bio اینستاگرام

می توان از سایت lnk.bio برای قراردادن چند لینک استفاده کرد کافیست

۱-ابتدا وارد سایت lnk.bio شوید سپس روی START NOW کلیک کنید

۲-در اینجا با دو گزینه روبرو هستید ورود و ثبت نام از طریق اینستاگرام (LOGIN VIA INSTAGRAM) یا ورود و ثبت نام از طریق ایمیل که بنظر من ایمیل بهتره

۳-ایمیل و پسورد مورد نظر خود را وارد کنید

۴- آی دی اینستاگرامتون را وارد کنید

۵-حالا سایت یک لینک به شما می دهد که این لینک را می توانید در بیو اینستاگرام قرار دهید

۶- حالا به قسمت بیو لینک (bio links) رفته و در قسمت (ADD A NEW LINK) می توانید لینک های خود را همراه با عنوان و عکس وارد کنید که در لینک اصلی که سایت به شما داد همه را نشان دهد.

هنگامی که فردی روی لینک داده شده یه شما کلیک کند به صفحه ای شما در ink هدایت می شود که تمام لینک های مد نظر شما اونجا قرار گرفته است.

چگونه فونت بیو اینستاگرام را تغییر دهیم؟

شاید دیده باشید که بعضی از کاربران متن بیو خود را با فونت‌هایی جذاب نوشته‌اند، درصورتی‌که شما در حالت عادی قادر نخواهید بود فونت‌های متن بیو را تغییر دهید. برای اینکه فونت بیو خود را عوض کنید کافی است از دو سایت زیر استفاده کنید.

  1.  lingojam.com
  2. sprezzkeyboard.com

وارد یکی از دو سایت بالا شوید، سپس متن خود را در جایگاه های که در زیر نمایانگر است وارد کرده، یکی از فونت ها را بدلخواه کپی کنید. حالا وارد اینستاگرام شده و متن کپی شده را در بیو paste کنید و روی done کلیک کنید، متن بیو شما تغییر کرده است.

نوشتن بیوگرافی در چند خط مجزا در اینستاگرام

یکی از مشکلاتی که در هنگام نوشتن بیو با آن مواجه هستیم این است که نمی‌توان سطر جدیدی ایجاد کرد و مجبور هستیم تمام مطالب پشت سر هم بنویسیم ولی با ترفند زیر شما قادر خواهید بود که بیوگرافی را در چند خط مجزا نوشته و بیو جذابی را ایجاد کنید.

۱-ابتدا وارد برنامه نوتز (Notes) در گوشی خود شوید

۲-متن خود را همانطور که می خواهید در بیو اینستاگرام نمایش داده شود با هر چند خط که می خواهید بنویسید.

۳-حالا کل متن را کپی کنید.

۴-به پروفایل خود در اینستاگرام رفته و روی edit profile کلیک کنید.

۵-در قسمت بیو متنی را که کپی کرده بودید را پیست (paste) کنید.

۶-گزینه Done را بزنید تا تغییرات ذخیره شود و تمام.

نحوه درست نوشتن و راست‌چین نوشتن کپشن فارسی در اینستاگرام

بارها برای شما اتفاق افتاده که کپشن چسبیده به آی دی اینستاگرامتون که ظاهری زیبایی ندارد، ولی راه‌حلی وجود دارد که در خط آی دی متن نمایش داده نشود و در خط بعدی و راست‌چین کپشن ظاهر بشود، کافی است ابتدا روی دکمه نیم‌فاصله کرده سپس دکمه Return را بزنید (که اگر دکمه Return را در کیبورد گوشی نمی بینید  ابتدا بر روی دکمه ۱۲۳ کلیک کرده تا دکمه Return ظاهر شود)

راست‌چین نوشتن کپشن فارسی در اینستاگرام

به همین راحتی کپشن شما راستچین میشود ولی اگر دکمه نیم فاصله نیز روی کیبورد نمی بینید، پیشنهاد میشه از گوگل‌ کیبورد و سوئیف کیبورد استفاده کنید.

دانلود گوگل‌کی‌بورد و دانلود سوئیف کیبورد

بعد از نصب یکی از این دو اپ شما بایدکی‌بورد پیش‌فرض‌ گوشی را تغییر دهید. ابتدا به قسمت تنظیمات(Settings) گوشی رفته سپس به قسمت Language & Input بروید، حالا در قسمت Keyboard & Input Methods، کی‌‌بورد پیش‌فرض‌ را به گوگل‌ کیبورد یا سوئیف کیبورد تغییر بدهید.

بیشتر بخوانید

آموزش رفع ارور ۴۰۳ با ۱۱ راه حل

بهترین سایز پست و استوری اینستاگرام